SMV SMV16.00-1200B
VB plus moms
Produktionsår
Beliggenhed
Machern Tyskland
Diesel gaffeltrucks SMV SMV16.00-1200B
more Images
SMV SMV16.00-1200B
SMV SMV16.00-1200B
SMV SMV16.00-1200B
SMV SMV16.00-1200B
SMV SMV16.00-1200B
SMV SMV16.00-1200B
SMV SMV16.00-1200B
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Diesel gaffeltrucks
Producent:
SMV
Model:
SMV16.00-1200B
Produktionsår:
2007
Stand:
brugt
Driftstimer:
3.960 h
Pris og placering
VB plus moms
udlejning:
er muligt
Beliggenhed:
Machern/OT Gerichshain Tyskland
Ring op
Tekniske detaljer
Løftekapacitet:
16.000 kg
Løftehøjde:
4.000 mm
Mastetype:
simplex
Bygningshøjde:
3.645 mm
Effekt:
147 kW (199,86 hk)
Gaffelbærebredden:
2.550 mm
Gaffellængde:
2.400 mm
Tomvægt:
22.000 kg
Samlet længde:
5.455 mm
Drivtype:
Diesel
Konstruktionsbredde:
2.550 mm
Referencenummer:
D-204
Opdatering:
sidst den 30.07.2024
Beskrivelse
Diesel gaffeltruck
Lastcenter: 1200 mm
Gaffelbredde: 250 mm
Gaffeltykkelse: 85 mm
Masttype: Standard
Stand: Klar til brug og fuldt funktionsdygtig
Teknisk stand: God
Gbedpforuxlvsx Apzjl
Fordæk type: Luft
Fordæk stand: 60 - 80%
Bagdæk type: Luft
Bagdæk stand: 60 - 80%