Tværsav Stromab TR 600Stromab
TR 600
Tværsav Stromab TR 600
Stromab
TR 600
Fast pris plus moms
Produktionsår
1997
Stand
Brugt
(fuldt funktionsdygtig)
Beliggenhed
Miechucino
Oplysninger om maskinen
- Maskinbetegnelse:
- Tværsav Stromab TR 600
- Producent:
- Stromab
- Model:
- Produktionsår:
- 1997
- Stand:
- brugt
- Funktionalitet:
- fuldt funktionsdygtig
Pris og placering
Fast pris plus moms
- Beliggenhed:
- Moujsz 51A, 83-334 Miechucino, Polska
Ring op
Tekniske detaljer
- Type indgangsstrøm:
- trefaset
- Skærebredde (maks.):
- 610 mm
- Savklinge diameter:
- 600 mm
Beskrivelse
- Årgang: 1997
- To pneumatiske stop
TEKNISKE DATA:
- Skæreskivens diameter: 600 mm
- Maks. skærebredde: 610 mm (ved emnehøjde 30 mm)
- Maks. skærehøjde: 160 mm (ved emnebredde 380 mm)
- Motor effekt: 7,5 kW
- Udløb for spånsug: 2 x 100 mm
Gsdpfxsx Ekmrj Apzeit
- To pneumatiske stop for skæring til indstillet længde
- Hydraulisk emnehold og skivebevægelse
- Trinløs regulering af skærehastighed
- Indføringsbord: 1000 mm / 470 mm, D-90 mm
- Udbord: 1500 mm / 500 mm, D-60 mm
- Spindel diameter: 30 mm
- Skivens omdrejningstal: 2800 o/min
Transportmål:
- 280 x 165 x 140 cm
- Vægt: 600 kg
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
- To pneumatiske stop
TEKNISKE DATA:
- Motor effekt: 7,5 kW
Gsdpfxsx Ekmrj Apzeit
- Spindel diameter: 30 mm