PRISMA 20
Fræsemaskine med fast leje
Correa
PRISMA 20
Stand
Brugt
Beliggenhed
Cestona
Oplysninger om maskinen
Pris og placering
- Beliggenhed:
- Sansinenea Erreka Industrialdea, Pab A-5 B, 20749 Zestoa, España
Beskrivelse
Mærke: CORREA
Model: PRISMA-20
Type: CNC
Styring: HEINDENHAIN 530
Bordmål: 2.000 x 900 mm
Antal T-slots: 5 x 22 mm
Gsdpfx Ajx Dzf Tepzjbl
Afstand mellem T-slots: 200 mm
Akserejser (X,Y,Z): 2.000 x 1.000 x 1.000 mm
Hovedtype: Universalt, manuelt
Konus: ISO 50
Hastighedsområde: 550 - 3.000
Spindelstyrke: 22 kW
Hurtigfeed (Y,Z): 12.000 mm/min
Hurtigfeed (X): 20.000 mm/min
Maks. bæreevne på bord: 3.500 kg
Maskinvægt: 14 t
Maskinen er udstyret med: Afskærmning og elektronisk håndhjul.
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
Model: PRISMA-20
Type: CNC
Styring: HEINDENHAIN 530
Bordmål: 2.000 x 900 mm
Antal T-slots: 5 x 22 mm
Gsdpfx Ajx Dzf Tepzjbl
Afstand mellem T-slots: 200 mm
Hovedtype: Universalt, manuelt
Konus: ISO 50
Hastighedsområde: 550 - 3.000
Spindelstyrke: 22 kW
Hurtigfeed (X): 20.000 mm/min