DOLL rapid+ 2-Achs-Kurzholzanhänger A2G-LZ59-L ALPHA
Fast pris plus moms
Produktionsår
2026
Stand
Ny
Beliggenhed
Oppenau Tyskland
Tømmeranhænger DOLL rapid+ 2-Achs-Kurzholzanhänger A2G-LZ59-L ALPHA
more Images
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Tømmeranhænger
Producent:
DOLL
Model:
rapid+ 2-Achs-Kurzholzanhänger A2G-LZ59-L ALPHA
Produktionsår:
2026
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Sælgers placering:
Industriestraße 13, 77728 Oppenau, Tyskland Tyskland
Ring op
Tekniske detaljer
Maksimal lastvægt:
14.900 kg
Samlet vægt:
18.000 kg
Akslekonfiguration:
2 aksler
Længde af lastrum:
5.900 mm
Samlet bredde:
2.550 mm
Total højde:
1.075 mm
Udstyr:
ABS
Referencenummer:
1AG014861
Opdatering:
sidst den 20.02.2026
Beskrivelse
rapid+ 2-aks korttømmeranhænger A2G-LZ59-L ALPHA
* Kun 3.100 kg egenvægt
* Luftaffjedring
* 2 enkeltaksler, fabrikat SAF, 9 t med skivebremser, inklusive sikkerhedswirer
* Dæk: 275/70 R 22,5 på højglanspolerede alufælge
* Lufttank i aluminium
* EBS bremsesystem
* Fuldt LED-lys
* 4x LED arbejdslygter (1.800 lumen)
* 1x griberwirer
Gbjdpfx Aohnak Dopzsl
* Lakering: Ramme-/skammelfarve grafitsort
* Trækgaflen type GNZ 27, trækøje Ø 40 mm + støtteflade på trækgaflen