HAAS TR-310HAAS
TR-310
HAAS TR-310
HAAS
TR-310
Produktionsår
2018
Stand
Brugt
Beliggenhed
Italien
Oplysninger om maskinen
- Maskinbetegnelse:
- HAAS TR-310
- Producent:
- HAAS
- Model:
- Produktionsår:
- 2018
- Stand:
- klar til brug (brugt)
Pris og placering
- Beliggenhed:
- , Italien
Ring op
Tekniske detaljer
- Bordbelastning:
- 227 kg
- Antal akser:
- 5
Detaljer om tilbuddet
- Annonce-ID:
- A207-04060
- Referencenummer:
- IT-MIL-HAA-2018-00005
- Opdatering:
- sidst den 10.04.2026
Beskrivelse
Denne 5-aksede HAAS TR-310 er fremstillet i 2018. Den har en borddiameter på 310 mm, en maksimal emnehøjde på 787 mm og kan håndtere belastninger på op til 227 kg. Med en maksimal rotationshastighed på 50°/sek og et bevægelsesområde på ±120° er den ideel til komplekse bearbejdningsopgaver. Hvis du leder efter højkvalitets fræsemaskiner, bør du overveje HAAS TR-310, som vi tilbyder til salg. Kontakt os for yderligere information om denne maskine.
• Stand: Fabriksny, aldrig brugt
• Borddiameter: 310 mm
• Maks. emnehøjde: 787 mm
• Standard T-spor: 6 @ 60°
• Maksimal rotationshastighed: 50°/sek B-akse (vippe)
• Slør: 30 buesekunder
• Udvekslingsforhold: 3:1
• Maks. hastighed: 50°/sek
Gedpfx Asx D I H Rspzsit
• Maks. radialafvigelse: 0,025 mm
• Bevægelsesområde: ±120°
• Opløsning: 0,001° A-akse (roterende)
• Nøjagtighed: ±15 buesekunder
• Reproducerbarhed: 10 buesekunder
• Maksimal rotation: 999.999° (med rotationskontrol)
• Opløsning: 0,001°
Annoncen er blevet oversat automatisk. Oversættelsesfejl kan forekomme.
• Borddiameter: 310 mm
• Maks. emnehøjde: 787 mm
• Standard T-spor: 6 @ 60°
• Slør: 30 buesekunder
• Udvekslingsforhold: 3:1
• Maks. hastighed: 50°/sek
Gedpfx Asx D I H Rspzsit
• Bevægelsesområde: ±120°
• Nøjagtighed: ±15 buesekunder
• Opløsning: 0,001°
Du kan også være interesseret i disse annoncer.
Lille annonce
Dewsbury
766 km
5-AKSET DREJEBORD 310 MM TIL HAAS