Hedelius R80K-2300
Produktionsår
Beliggenhed
Tyskland Tyskland
CNC fræsemaskine Hedelius R80K-2300
more Images
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Hedelius R80K-2300
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
CNC fræsemaskine
Producent:
Hedelius
Model:
R80K-2300
Produktionsår:
2009
Stand:
klar til brug (brugt)
Pris og placering
Beliggenhed:
Deutschland Tyskland
Referencenummer:
INNO31276
Opdatering:
sidst den 24.04.2026
Beskrivelse
Vandring X/Y/Z: 2300mm/800mm/600mm, borddimensioner X/Y: 1400mm/750mm, drejebordsdimensioner X/Y: 800mm/630mm, spindelhastighed: 12000 o/min, værktøjspladser: 30, værktøjsoptagelse: SK40, kølemiddeltryk: 20 bar, fremføring: 30 m/min, hurtiggang: 40 m/min. Maskindimensioner X/Y/Z: ca. 6200mm/3700mm/3600mm, vægt: ca. 16000 kg, styring: Heidenhain iTNC 530, styringstimer: 63330 t, maskintimer: 61892 t, driftstimer: 28295 t. Inkluderer indvendigt kølemiddel (IKZ), 3D-måleprobe, spåntransportør og længdemålesystem. Dokumentation foreligger. Besigtigelse på stedet er mulig.