LandReko SCP 550-12
Fast pris plus moms
Stand
Ny
Beliggenhed
Bochum Tyskland
TRYKKESPÆRNINGSHAVN SAND SPRINGSSKABIN LandReko SCP 550-12
more Images
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
TRYKKESPÆRNINGSHAVN SAND SPRINGSSKABIN
Producent:
LandReko
Model:
SCP 550-12
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Bochum, Tyskland Tyskland
Beskrivelse
Teknisk specifikation:
-Kammervolumen: 550 liter
-Arbejdsrum: 1150 x 700 x 550 mm
-Rengøringskapacitet: op til 20 m2/t
-Vægt: 220 kg
-Strømforsyning: 230 V ~ / 50 Hz
-Nominelt arbejdstryk: op til 12 bar
-Rengøringsgrad: SA-3.0 (meget dyb og udbredt korrosion)
-Luftforbrug: 1000 l/min (for 4,0 mm dyse)
-Maksimal luftstrøm: op til 7.500 l/min
-Understøttede dysediametre: fra 2 til 10 mm
-Slibeventil: CLEMCO
-Dysemateriale: Wolframkarbid
-Inspektionsglas dimensioner: 220 x 730 mm
-Arbejdsbordets bæreevne: op til 250 kg
-Belysning: LED, justerbar i området +/- 90 grader (to enheder)
-Overfladebeskyttelse: Pulverlakeret
-Arbejdstemperatur: 10 til +50 grader Celsius
-Fælles arbejdsbord: Ja
-Inspektionsventil: Ja
-Vægt: 220 kg
Billedet viser et eksempel på konfigurationen af trykstrålebeholderen SCP-550-12
TILBUDDET INDEHOLDER:
-Trykstrålekabine Land Reko SCP-550-12
-Borkarbid-dyse: 2, 2,5, 3, 3,5 eller 4 mm (valgfrit)