LandReko SCP 850-12
Fast pris plus moms
Stand
Ny
Beliggenhed
Bochum Tyskland
TRYKKESPÆRNINGSHAVN SAND SPRINGSSKABIN LandReko SCP 850-12
more Images
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
LandReko SCP 850-12
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
TRYKKESPÆRNINGSHAVN SAND SPRINGSSKABIN
Producent:
LandReko
Model:
SCP 850-12
Stand:
ny
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Bochum, Tyskland Tyskland
Beskrivelse
Tekniske specifikationer:
Kammervolumen: 850 liter
Arbejdskammer: 1650 x 800 x 620 mm
Rensekapacitet: op til 25 m2/t
Vægt: 310 kg
Strømforsyning: 230 V ~ / 50 Hz
Nominelt driftstryk: op til 12 bar
Rensegrad: SA-3.0 (meget dyb og udbredt korrosion)
Luftforbrug: 1000 l/min (for 4,0 mm dyse)
Maksimal luftstrøm: op til 12.500 l/min
Understøttede dyseåbninger: fra 2 til 15 mm
Slibeventil: CLEMCO
Dyssemateriale: wolframkarbid
Kigglas dimensioner: 220 x 730 mm
Belastning på arbejdstabel: op til 300 kg
Belysning: LED, justerbar i området +/- 90 grader (to enheder)
Overfladebeskyttelse: pulverlakering
Arbejdstemperatur: 10 til +50 grader Celsius
Fælles arbejdstabel: Ja
Inspektionsventil: Ja
Billedet viser et eksempel på konfigurationen af trykblæsekaret SCP-850-12
TILBUDDET OMFATTER:
Trykblæsekabine Land Reko SCP-850-12
Borkarbid-dyse: 2, 2,5, 3, 3,5 eller 4 mm (option)