MG MG4R1520C
MG MG4R1520C
Produktionsår
Beliggenhed
Tyskland Tyskland
MG MG4R1520C MG MG4R1520C
MG MG4R1520C MG MG4R1520C
MG MG4R1520C MG MG4R1520C
more Images
MG MG4R1520C
MG MG4R1520C
MG MG4R1520C
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
MG MG4R1520C
Producent:
MG
Model:
MG4R1520C
Produktionsår:
2021
Stand:
klar til brug (brugt)
Pris og placering
Beliggenhed:
, Tyskland Tyskland
Ring op
Tekniske detaljer
Samlet vægt:
4.920 kg
Samlet bredde:
1.460 mm
Total højde:
1.520 mm
Produktlængde (max.):
2.925 mm
Referencenummer:
DE-BEN-MGX-2020-00001
Opdatering:
sidst den 05.05.2026
Beskrivelse
Valserundbukkemaskine fra 2021. Denne MG MG4R1520C har en arbejdsbredde på 1.550 mm og en bukkeevne på 20,0 mm. Den er udstyret med CNC TouchCommand EVO-styring for øget præcision og effektivitet. Hvis du leder efter en højkvalitets bukkemaskine, bør du overveje MG4R1520C, som vi har til salg. Kontakt os for yderligere oplysninger.
• Arbejdsbredde: 1.550 mm
• Bukke-/forbukkeevne: 20,0 / 16,0 mm
• Diameter på overvalsen: 270 mm
• Diameter på undervalsen: 260 mm
• Diameter på sidevalsen: 220 mm
• Drivkraft (centralhydraulik): 7,5 kW (15 A)
• Styring: CNC TouchCommand EVO
• El-forsyning: 400 V, 50 Hz, 3Ph + PE
Ekstraudstyr
• Bombering af valser
• Induktivt hærdede valser
Gsdjy Ifrzjpfx Apzebl
• Kalibreringsudstyr
• Konusbukkeudstyr
• Hydraulisk bremse til overvalsen
• Ekstra valse (1.550 x 230 mm)