RNA Rhein-Nadel Automation SRC-B200-2L
Fast pris plus moms
Stand
Brugt
Beliggenhed
Hessisch Lichtenau Tyskland
more Images
Pris og placering
Fast pris plus moms
Beliggenhed:
37235 Hessisch Lichtenau Tyskland
Beskrivelse
Vibrationsspiralføder / Sorteringsanlæg / Spiralbåndsføder / Vibrationsføder RNA
Rysteskål, sorteringsanlæg / skrueindføring med vibrationsføder til skrueteknik
Fødersystem, fødeanlæg
Producent: RNA Rhein-Nadel Automation GmbH
Model: SRC-B200-2L
Årgang: ca. 2000
Øvre skåldiameter: 200 mm
Nedre skåldiameter: 130 mm
Indvendig skålhøjde: ca. 25 mm
Bane/bredde til sortering: ca. 3 mm
Samlet højde (drivværk + skål med sorteringsbane): 225 mm
Styringsspænding: 24 V DC (ekstern strømforsyning påkrævet)
Nettilslutning: 230 V, 50 Hz.
- Til start / stop signalerne kræves en ekstern 24 VDC strømforsyning (regulatoren har ingen intern 24VDC strømforsyning).
Gbodpfxsxrgvmo Apzsl
- Regulator REO type Reovib R6 / 439 til justering af vibrationshastighed
- Føderen er brugt til tilførsel af bil-sikringsdele
- Monteret på standfod af aluminiumsprofil
Pladsbehov (Ø x H): 240 x 250 mm