AMADA HFBO 80-25
Produktionsår
Beliggenhed
Ahaus Tyskland
Trykbremse - hydraulisk AMADA HFBO 80-25
more Images
YouTube video
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
AMADA HFBO 80-25
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Trykbremse - hydraulisk
Producent:
AMADA
Model:
HFBO 80-25
Produktionsår:
1996
Stand:
klar til brug (brugt)
Pris og placering
Beliggenhed:
48683 Ahaus Tyskland
Beskrivelse
Tryk: 80,0 t
Bukkelængde: 2550 mm
Standerafstand: 2130 mm
Standerdybde: 420 mm
Tilløbshastighed: 100 mm/sek
Arbejds­hastighed: 10,0 mm/sek
Returhastighed: 80,0 mm/sek
Slaglængde: 200 mm
Indbygningshøjde: 470 mm
Bordbredde: 60,0 mm
Bordhøjde: 910 mm
Driftstimer: ca. 37.102 t
Samlet strømforbrug: 9,0 kW
Maskinvægt: ca. 5750 kg
Dimensioner L-B-H: 3100 x 2180 x 2540 mm