SPINNER TC110L-MCY
FCA Fast pris plus moms
Produktionsår
Beliggenhed
Traunstein Tyskland
Dreje-fræsecenter med C-/Y-akse SPINNER TC110L-MCY
more Images
YouTube video
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
Dreje-fræsecenter med C-/Y-akse
Producent:
SPINNER
Model:
TC110L-MCY
Produktionsår:
Pris og placering
FCA Fast pris plus moms
Beliggenhed:
Traunstein, Deutschland Tyskland
Beskrivelse
SPINNER TC110L-MCY
Årgang: 2007
Styring: SIEMENS 840DE sl ShopTurn
X – 350 mm
Y – 230 mm (-115/+115 mm)
Z – 1.840 mm
C-akse
Svingdiameter op til 690 mm
Spindel: 26 kW med 2 geartrin
Omdrejningstal op til 3.200 o/min.
Spindelboring: 110 mm
Udstyr:
Gbjdpjy R Sxasfx Apzjl
Revolver fra BARUFFALDI, type TBMR250-12 med 12 positioner,
generalrenoveret i 2024
Drevne værktøjer op til 4.000 o/min.
VDI 50 værktøjsoptagelser
Hydraulisk brok fra SMW
Hydraulisk trebakke-chuck fra SMW, diameter 315 mm