Z-MaT ab Lager DT500EY-650 Siemens 828 D ShopTurn
Produktionsår
2024
Stand
Ny
Beliggenhed
Neustadt am Rübenberge Tyskland
CNC dreje- og fræsecenter Z-MaT ab Lager DT500EY-650 Siemens 828 D ShopTurn
more Images
Oplysninger om maskinen
Maskinbetegnelse:
CNC dreje- og fræsecenter
Producent:
Z-MaT ab Lager
Model:
DT500EY-650 Siemens 828 D ShopTurn
Produktionsår:
2024
Stand:
ny
Pris og placering
Beliggenhed:
Am Weinberge 1A, 31535 Neustadt, Deutschland Tyskland
Beskrivelse
DT500EY-650 Siemens 828 D ShopTurn (Fanuc Option)
CNC dreje-/fræsecenter med pinol,
drevne værktøjer og ægte Y-akse ± 70 mm,
Giedpfx Aoqa Dtfjkbot
35° skrå leje og lineære rulleskinnere
Kan besigtiges i showroomet
Maks. svingdiameter: 600 mm
Maks. drejediameter: 320 mm
Maks. drejelængde: 650 mm
Hurtigløb X/Z/Y 20/20/12 m/min
Revolver 12 stationer BMT55
heraf 12 drevne
Maks. hastighed 4000 o/min, 3 kW
Spindel
Chukdiameter 203 mm (option 254 mm)
Spindelnæse A2-6 (option A2-8)
Maks. stangdiameter 52 mm (option 65, 75 og 91 mm)
Spindelboring 66 mm
Drivkraft, direkte drift 22/30 kW
Maks. hastighed 4.000 o/min
Pinoldiameter 110 mm / Mk 3
Pinolens vandring 850 mm